ESP E-II SN-III HT Tiger Eye Sunburst Elektro Gitar
ESP E-II SN-III HT Tiger Eye Sunburst Elektro Gitar
Eskiden “ESP Standard” olarak bilinen ESP E-II enstrümanları, Japonya'daki ESP fabrikasında üretilmektedir. E-II SN-III HT, geleneksel bir tasarıma yeni bir bakış açısı getiriyor ve bileşenleri ve tasarım özellikleriyle diğer yüksek performanslı gitarlardan çok daha üstün bir konumda yer alıyor. 25,5 inç ölçekli, cıvatalı yapıya sahip bu gitar, muhteşem yarı saydam Kaplan Gözü Güneş Işığı (Tiger Eye Sunburst) kaplamalı, alevli akçaağaç üst kısma sahip bir kızılağaç gövdeye sahiptir ve bu sayede ahşap damarlarının güzelliği ortaya çıkar. Üç parçalı akçaağaç sapı, aşırı hız ve akıcılık için saten kaplamalı bir arka kısma sahiptir. Ters kafa yapısı, net bas notaları, melodiler ve akorlar için düşük tellerde daha yüksek gerilim sağlar. Abanoz klavye, ofset sedef noktalı kakmalar ve 15-22. perdeler arasında oyuklu 22 ekstra jumbo paslanmaz çelik perdeye sahiptir. E-II SN-III HT ayrıca fırçalanmış siyah bir pickguard ve doğal maskeli gövde kenar şeridi ile muhteşem bir görünüm sunar. Bu gitardaki üst düzey bileşenler arasında Hipshot sabit köprü, Gotoh kilitli akort burguları ve ESP askı kilitleri bulunur; bu da onu progresif metalden caz füzyonuna kadar her müzik tarzı için mükemmel kılar. Bunlar, Fishman Fluence Modern'in H/S/S konfigürasyonu ile çalıştırılır. Sap kısmında siyah nikel kaplamalı aktif humbucker manyetik, sap ve orta pozisyonlarda ise iki adet Fishman Fluence Single Width manyetik bulunmaktadır. Ton düğmesindeki push-pull kontrolü ile ikinci bir seslendirme seçeneğine erişilebilir. ESP deluxe sert kılıf dahildir.
Teknik Özellikler
| Gövde Yapısı | Bolt-On |
|---|---|
| Skala | 25.5" |
| Gövde Ağacı | Alder |
| Üst Kapak | Flamed Maple |
| Sap Ağacı | 3Pc Maple |
| Klavye Ağacı | Ebony |
| Klavye Yarıçapı | 305mm |
| Renk | Tiger Eye Sunburst |
| Eşik Genişliği | 42mm |
| Eşik Tipi | Black Bone |
| Sap Profili | Thin U |
| Perdeler | 22 XJ Stainless (Scalloped from 15-22) |
| Donanım Rengi | Black |
| Askı Düğmeleri | ESP Strap Lock |
| Burgular | Gotoh Locking |
| Köprü | Hipshot Fixed w/ String Thru |
| Köprü Manyetiği | Fishman Fluence Modern Humbucker Ceramic Black Nickel *(Pull Tone for Voice 2) |
| Orta Manyetik | Fishman Fluence Single Width Black |
| Sap Manyetiği | Fishman Fluence Single Width Black |
| Elektronikler | Active |
| Kontroller | Volume/Tone/5-Way Switch |
| Teller | Elixir Nanoweb Super Light (.009/.011/.016/.024/.032/.042) |
| Kutu / Kılıf | Hardcase |